♪Drum&Bass Neurofunk♪

Create your own banner at mybannermaker.com!

HIGH

Kalendář

Home

Exkluzivní mixy pro Drumandbass.cz - Peejay & MC Procter

Week article

 

Na delší dobu poslední exkluzivní mix dostal za úkol sestavit skromný mladík ze Zábřeha a člen partičky Interface Petr Janhuba. Peejaye znají mnozí hlavně jako DJe z pražských klubů a posledních pár let i jako skvělého producenta. Často se po jeho boku objevuje jeho brácha Štěpán, MC Procter. Ten kdo MCs rád má, může si stáhnout mix s doprovodným Procterem a naopak, ten kdo by rád jen čistý mix, pro toho je přichystán ke stažení mix bez doprovodného MCho. Peejayovu tvorbu najdeme na českých labelech Espirit, Authentic, Deafmuted a Drumandbass.cz. Hodinu plnou atmo drumandbassu a vlastní produkce nelze odmítnout. Samozřejmostí je rozhovor s oběma aktéry.

 

Peejay:

Jak jsi začal, kdo Ti pomohl, proč dnb, proč Peejay?

To bylo na gymplu, když jsem měl ještě kapelu (právě kamrádi z Infected mě začali říkat PJ - mé iniciály). Náš bubeník, jako jeden z prvních lidí ze Zábřehu, si začal kupovat desky a hrát (starý Ram Trilogy, Ed Rush and Optical, Domand Roland.. ), to mě určitě jistým způsobem ovlivnilo. V té době taky DJ Wentoline společně se Siggym založili Interface, která se začala postupně rozrůstat a časem díky Wencovi a Gildorovy, kteří mi byli vždy ispirací, jsem zjistil, že hraní je neuveřitelná zábava a relax a že se chci téhle činnosti věnovat, jsem se stal členem zábřežské party i já.

Co pro Tebe znamená tvořit hudbu?

Zábavu, odpočinek, relax i napětí. Je to můj vnitřní svět emocí, který se snažím ilustrovat skz hudbu. Nejlépe, když jej posluchač pochopí a procítí stějně jako já. Potom má moje hudba největší smysl.

Životni priority?

Hlavně zdraví a dobrá nálada, protože, jak se říká, bez dobré nálady neuvaříte ani dobrej čaj.

Výhledově je nějaká zajímavá spolupráce s jiným producentem?


Chceme něco zkusit s Tomem Smallem, uvidíme , jak to dopadne. Ovšem nejvíc toho vzejde ve spolupráci s Panoramou. Tešte se na spoustu kvalitní muziky, která vyjde na labelu Authentic music!

S kým se Ti do teď nejlíp spolupracovalo, ať už producent, nebo label?

Moc toho za sebou nemám, ale současná spolupráce s Andym (Panoramou) je skvělá! Oba jsme se za tu relativně krátkou dobu naučili spoustu nových věcí a ten proces objevovaní nového stále pokračuje. Myslím, že jsme se spojili v tu nejlepší možnou chvíli. Někdo by řekl náhoda, ale v tu já nevěřím. Výsledkem je muzika, která by jinak nevznikla.
Na pódiu je to bez diskuze Procter, myslím, že v současné době umíme pod kotlem řádně zatopit a když na lidi mluví česky, tak jsou z toho všichni hezky. Byli bychom rádi za víc vystoupení. A oblíbil jsem si b2b s Panoramou, to vzniká tak rozmanitej a pestrej set plnej novinek i starých věcí, až je to neuvěřitelný.

Plány do budoucna?

Vydávat kvalitní muziku na našem labelu Authentic music. Pokračovat ve vystoupení společně s Mc Procterem.
Chtěl bych taky udělat nedrumandbassový album, ale tahle budoucnost je zatím hodně daleká.

Nejzajímavější hraní?

Vystoupení s bráchou v Crossu minulej rok, publikum fandilo a bylo to skvělý. Pak epickej b2b set s Panoramou na Slovensku. Ale zbožňuju i domácí hraní s kamarády jen tak pro srandu, třeba s lahví kvalitní whisky.

Čí věci hrajete nejraději?

Od všech, záleží, na co je zrovna nálada, hlavně aby z toho byl cítit opravdovej drumandbass.

Někdo zajímavý na české scéně? Dj, producent, label, klub...

Všichni z Interface, ahZ & Kamcza, Rudeboy, Eska, Rido, Akira - když zrovna nejede cirkus, Local Heroes s Twištou..

Vize dnb v Česku?

Doufám, že se časem naše scéna dostane na světovou úroveň, díky Ridovi, ale i třeba QO, je to na dobré cestě. Přeju si, aby dnb lidi začali víc vnímat jako muziku, která jim má svou rozmanitostí co nabídnout, a nevnímali ho jen jako tlak, kterej se na ně žene z repráků.

Procter:

Jak jsi začal, kdo Ti pomohl, proč dnb, proč Procter?

Byl to právě Peejay, kdo mi pomohl dostat se k dramenbejzu. Jak jinak, že? Dlouhou dobu jsem tu muziku nenáviděl a na plný pecky solil Gigi D´Agostina, pak Carla Coxe a navázal jsem free teknem. Byl to zvláštní vývoj. Jednou jsem si ale nějakou nešťastnou náhodou vypálil na cédéčko Morning light od Concord Dawn společně s nějakým setem od Gardenzitty a spláchla mě vlna, ze které jsem se do teď nevymotal. Přišli první akce s klukama z Interface (Wentoline, Gildor), který zpětně považuju za velký lekce, protože jsem celou noc koukal na točící se vinyly, sledoval jak hýbou těma knoflíkama a zjišťoval, že to fakt jde slyšet, když ho otočí víc do strany. Netrvalo dlouho a pochopil jsem, co znamená, když se ti to „kope“ a že, i když to tak mnoha lidem nepřijde, je každej track úplně jinej. Pak už to šlo rychle. Po pár drincích jsem někde zkusil promluvit do mikráku a po zhruba sedmi letech se na akcích potkávám a někdy i vystupuju s lidma, který jsem tehdy na základce uctíval jako bohy a myslel si, že existujou jenom na internetu. Kdo mi pomohl? Jednoznačně to jsou zmínění zábřežáci Wentoline, Gildor, Peejay, Geckon, Hanyss a v mcingu rozhodně Toshi, kterýho dodnes považuju za nejlepšího mcího svojí doby.

Co pro Tebe znamená tvořit hudbu?

Znamená to pro mě vytoužená, ale zatím stále nedosažená meta. Nedosažená hlavně kvůli mojí neschopnosti tvořit sám, částečně lenosti a taky hodně technické nezdatnosti. Sice jsem to už řekl několikrát, tak to asi nikdo nebude brát vážně, ale myslím, že se v brzké době vyloupne i něco s mým jménem. Jinak obecně, dělat muziku? Jo, takovou práci bych vážně bral!

Životni priority?

BÝT ZDRAVÝ, ZDRAVÝ, ZDRAVÝ a kolem sebe mít kopec lidí se ZDRAVÝM rozumem. (Jo a pak bych chtěl velkej dům, drahý auto, harém, výřivku, zapalovat si doutník pětilitrem, i když nekouřím a každý ráno si zaplavat v penězích, jako to dělával strejda Skrblík.)

Výhledově je nějaká zajímavá spolupráce s jiným producentem?

Nabízí se jich hned několik s tak zajímavýma lidma, až se mi chce brečet z toho, že jsem ještě svůj línej zadek k ničemu nedokopal. Takže začínám kopat trochu víc a slibuju, že brzy uděláme kus kvalitní muziky.

S kým se Ti do teď nejlíp spolupracovalo, ať už producent, nebo label?

Jo, tak to určitě s Peejayem. On se naučil u hraní přemýšlet, začal solit double-dropy jako pán a taky už i občas ví, co bude hrát, když leze na pódium. Ono tak podle toho i vypadá. Hrajeme spolu dlouho, on ví, co může čekat ode mě a já od něj, takže to pak má i nějakej smysl. Jinak, za další skvělý spolupráce považuju sety s Ahonzem, Rudeboyem a Local Heroes – každej z nich má fakt koule! :-)

Plány do budoucna?

Hudební? Začít dělat i hrát muziku sám. Jinou než drum and bass i jinde než v zahulených klubech (jo, zakažte kouření v klubech). Mám svojí skvělou představu, vím přesně co a jak bych chtěl produkovat a vím, že by to bylo dobrý. Takže můj první plán do budoucna obecně? Přestat jen blbě kecat, opustit tuto zemi, vydělat si peníze a nakoupit si techniku potřebnou k tomu, abych mohl zrealizovat můj hudební plán.

Nejzajímavější hraní?

Každý je jiný, každý má svoje kouzlo a nebo když jsou dobrý lidi, je dobrý i hraní. Haha, klišé jako prase, že? Nejvíc mě baví ty drobný rozdíly. Třeba hraní v Roxy v pátek a pak hraní v Uničově (městečko u Olomouce) v sobotu s výsledkem nula jedna pro Uničov. Nebo Metro v Olomouci, kam se vlezou snad jen dj´s a barmani a skoro vždycky je to tam hroznej mejdan. Tyhle hraní jsou vždycky zajímavý, ale bezpochyby nejzajímavější vystoupení jsem absolvoval na Signall_FM festivalu v Bojniciách na Slovensku. Léto, Spišská hruška, slovenky, LSB, Technicolour, Komatic, Tweety a neskutečný atmo. Na to vzpomínám rád.

Čí věci hrajete nejraději?

Já mám nejraději tracky, co jsou od producentů, co nejsou HVĚZDY, zná je málokdo, a přitom jsou tak kvalitní, že si z nich sedneš na zadek.

Někdo zajímavý na české scéně? Dj, producent, label, klub...

Producent? Rido, za jeho mega progres a skvělou muziku, co překročila hranice. Dj? Prostě Rudeboy. Ten blonďák s brejličkami to umí smíchat naprosto neskutečně. Label? Authentic music nám, řekl bych, nabídne ještě pěknou porci kvality. Jinak i všechny ostatní u nás. Jsem rád, že se jich tu teď vylíhlo tolik, jen tak dál. A pak ještě palce nahoru za dílka jako je Narovinu zlomenej podcast i mejdan, Stra!, Shadowbox na R1 a tak podobně.

Vize dnb v Česku?

Moje? Dobře. Žádnej drum and bass na Evropě 2. Žádný dementní woble basy a další hloupý a laciný zvuky v kombinaci s touhle muzikou. Míň drog na akcích. Víc návštěvníků, kterým nestačí, že to hraje nahlas, rychle a že to je rychta. Míň lidí, který jsou naštvaní, že musí platit za super zahraniční muzikanty. Ale jinak, pohybuje se tu po klubech několik lidí, který nedopustí, aby se z DNB u nás stala kravina!

Jiné projekty?

Budou. (promiň Lukáši) :-)


Diskografie:


Peejay & Panorama - Sanctuary / Authentic Music dub
Peejay & Panorama - Seek Out / Authentic music dub
Peejay & Panorama feat Brooklyn - April / Authentic music dub
Peejay – New Species / Authentic music dub

Peejay – Wall Street / Esprit / ESP036
Peejay – Introspection / Esprit / ESP036

Peejay – Way To Disappear / Deafmuted / DFMTD006
Peejay – The Pacific / Deafmuted / DFMTD006
Peejay – Observatory / Deafmuted / DFMTD006
Peejay – Daylight / Deafmuted / DFMTD006

Žádné komentáře
 
!